FaceBook  Twitter

alt


     Vasario 22 diena visų mūsų atmintyje pasiliks kaip labai malonus prisiminimas iš mūsų visų šventės Mokomojo Junginio 20-ūjų įkūrimo metinių paminėjimo.
     Karininkų ramovėje Vilniuje susirinko per šimtą karių, esamų ir buvusių junginio karių bei garbės ženklo „Geležinis vilkas“ kavalierių . Tai buvo susitikimas karių kurie prieš dvidešimt metų kartu su Mokomojo Junginio vadu Česlovu Jezersku įkūrė ir vystė pirmąsias Lietuvos kariuomenės užuomazgas. Visą renginį organizavo ir parengė Brigados Geležinis vilkas vadas, o idėjinis vykdytojas ir darbinė siela buvo brigados G9 viršininkas majoras Renatas Spiečius su savo profesionalia ir pavydėtinai darnia bei susiklausiusia komanda. Šių karių dėka renginys ir vėl subūrė senuosius karius bei sudarė galimybę pasidalinti prisiminimais apie įvykius vykusius prieš dvidešimt metų.

     Jubiliejinė šventė buvo pagerbta krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės aukščiausios vadovybės. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė savo, kad ir labai užimtoje dienotvarkėje, rado laiko ir atvyko tarti sveikinamąjį žodį kariams – Nepriklausomos kariuomenės kūrėjams. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius savo sveikinimo kalboje paminėjo, kad Mokomasis junginys buvo Lietuvos kariuomenės pamatas ant kurio yra statoma šiuolaikinė Lietuvos kariuomenė ir taip pat padėkojo visiems kariams kūrusiems Lietuvos kariuomenę bei gynusiems Lietuvos valstybę. Kariuomenės vadas pabrėžė, kad svarbiausias ginklas yra ne naujausios ginklų sistemos, tačiau pats žmogus. Istorijos mokslų doc. daktaras Valdas Rakutis apžvelgė istorinį laikotarpį kuris, kaip jis pažymėjo, yra labai sudėtinga traktuoti kai salėje sėdi auditorija kuri ir yra gyva istorija.
     Šventę labai papuošė sausumos pajėgų orkestras padovanojęs visiems Mokomojo Junginio kariams nuostabų gyvo garso pučiamųjų instrumentų koncertą. Pirmasis Mokomojo Junginio vadas brigados generolas Česlovas Jezerskas su jauduliu balse nuoširdžiai visus pasveikino su jubiliejumi, padėkojo už garbę ir malonumą kurį turėjo tarnaudamas kartu su Mokomojo Junginio kariais. Viso koncerto metu vyko nuotraukų ekspozicija primenanti istorines akimirkas iš junginio gyvenimo. Nuotraukas surinko ir sumaketavo Audrius Demenius kartu su Pranu Kastecku. Informaciją apie Mokomąjį junginį rinko ir pateikė Artūras Katilius kuris be kita ko labai aktyviai dirba siekdamas išleisti leidinį skirtą Mokomojo junginio istorijai pažymėti.
     Vakarą vainikavo padėkų bei parašiutininko sparnų (kurie dar nebuvo gavę) įteikimas Mokomojo Junginio kariams. Po oficialių paminėjimų bei sveikinimų visiems dalyviams Brigados Geležinis Vilkas vado dėka buvo padengtas stalas su vaišėmis bei simboline taure vyno.
     Dėkojame visų veteranų vardu kariui veteranui - Sausumos pajėgų vadui gen.mjr. Jonui Vytautui Žukui, Brigados vadui plk. Vilmantui Tamošaičiui ir jo puikiai vadovaujam štabui, Vilniaus Karininkų ramovės viršininkui ir jo komandai už parodytą didžiulę pagarbą Mokomojo Junginio kariams bei suteikusiems galimybę dar kartą visiems susitikti ir pasidalinti prisiminimais bei ateities planais.

alt

alt

alt

alt

 

 

Komentarai   

0 # Audrius Demenius 2011-02-27 13:51
Gražus renginys buvo. Dėkui GV.
Video rodytas renginio metu yra įdėtas į video skyrelį, nuotraukos į foto/bendras/re nginiai/20 metų Mokomajam junginiui.
Tikiuosi foto bus ir daugiau, laukiame įdedant visų fotografavusių.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Vardas Pavardenis 2011-02-28 09:18
Geras straipsnis,
Dėkui Alexai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Pranas Kasteckas 2011-03-01 19:48
Labai didelis dekui uz grazu straipsneli
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Povilas Butkevičius 2011-04-08 21:01
įdomių gi veidų pagrindinėje nuotraukoje galima pamatyti, 1991 kokioje tai Mokomojo junginio "užjūrio" kuopoje tarnavo (tikrai ne Kauno ir ne Vilniaus):-* .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # erikas zentelis 2012-07-21 20:25
o galejo susirinknti visi vilkai,kuriie ir buvo gelezinio vilko kurejais, bet dauguma net nera gelezinio vilko kavaljiereis,o kam.gavo tik tie kurie arciau subines vadu,i prieki,todel dauguma vilku net neziuri i tai,rinkite nauja gauja.krokas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti