FaceBook  Twitter

FB IMG 1523857621048

2018 metų balandžio 16 d. mirė ilgametis krašto apsaugos sistemos narys, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris dimisijos pulkininkas leitenantas Zigmas Polinauskas (gim. 1949).

Tarnybą LR krašto apsaugos sistemoje Z. Polinauskas pradėjo 1991 m. birželį Krašto apsaugos departamento (toliau – KAD) Mokomojo junginio fizinio paruošimo viršininku. Nedelsdamas jis įsteigė parašiutinio ir stendinio šaudymo būrelius prie KAD Mokomojo junginio ir jau 1991 m. vasarą organizavo pirmuosius atkurtos Lietuvos kariuomenės karių šuolius parašiutu.

Nuo 1991 m. gruodžio karininkas ėjo Lauko kariuomenės brigados Kovinio parengimo skyriaus viršininko pareigas, 1992 m. pradžioje tapo šios brigados Kovinio ir desantinio parengimo skyriaus viršininku. Nuo 1993 m. kovo 1 d. ėjo Lauko kariuomenės 1-osios motodesantinės brigados „Geležinis Vilkas" Specialaus paruošimo tarnybos, o nuo 1994 m. gegužės – parašiutinio paruošimo skyriaus viršininko pareigas. 1998 m. vasarį Z. Polinauskas tapo tuometinės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo S-3 skyriaus parašiutinio parengimo, o 1999 m. gegužę – S-3 Planavimo skyriaus vyr. specialistu. Tarnybos pabaigoje, 2000 m. vasario–spalio mėn. vadovavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Parašiutinio rengimo centrui.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas reiškia nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems ir bendražygiams.

„Tarnybos eigoje man ne kartą yra tekę bendrauti su Zigmu. Pamenu jį kaip garbingą karininką. Tai liudija ir vienas man žinomas įvykis, kuriame jis dalyvavo. Turiu omenyje atvejį, kuomet Zigmas su kitais kolegomis kariniu lėktuvu An-2 kilo atlikti eilinio šuolio parašiutu. Skrydžio metu lėktuvo variklis netikėtai užsidegė ir netrukus nustojo veikęs. Lėktuvo pilotai, suvokę, kad sėkmingai nutupdyti lėktuvo gali ir nepavykti, nedelsiant liepė parašiutus turėjusiems kariams šokti iš lėktuvo. Nepaisant akivaizdžios grėsmės gyvybei Zigmas, kaip ir kiti kolegos, pasielgė ypatingai garbingai – atsisakė šokti iš lėktuvo ir jame palikti parašiutų neturėjusius pilotus. Tiesa, tąkart pilotams pavyko sėkmingai nutupdyti orlaivį ir visi liko gyvi, bet tokie karių poelgiai pavojaus akivaizdoje daug ką pasako apie jų vertybes", - atsiminimais dalijosi gen. ltn. J. V. Žukas.

Už nuopelnus Lietuvos aviacijai dim. plk. ltn. Z. Polinauskas buvo įvertintas valstybiniu apdovanojimu – Dariaus ir Girėno medaliu, už nuopelnus Lietuvos kariuomenei – Kariuomenės kūrėjo savanorio medaliu, Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos atminimo ženklu, brigados „Geležinis Vilkas" garbės ženklu bei vardiniu ginklu.

informacija panaudota iš KAM tinklalapio

You have no rights to post comments