- Aprašymas
- Autorius Albertas Daugirdas
- Paskelbta: 2014 spalio 12
1. Instrukcijos civiliams gyventojams konflikto metu vykdant evakuaciją: kur evakuotis, kokius daiktus pasiimti, kokius produktus kaupti.
Civiliai gyventojai konflikto metu turi suprasti, jog namai, kuriuose gyvena, kaip jo nuosavybės nebėra. Nereikia dėti pastangų juos ginti ir saugoti. Jei tikimasi, jog gyvenamajame rajone vyks susirėmimai, patartina evakuotis į kaimo vietoves, kuriose galima išanksto susikaupti išgyvenimo paketus. Manoma, jog konflikto metu pinigai turės mažai vertės, kur kas svarbiau kaupti potencialiai paklausius produktus ir daiktus (pvz. cigaretės, baterijos, akumuliatoriai, degtukai, negendantys maisto produktai, stiprus alkoholis), kurie taps mainų objektu. Keletas patarimų iš viešosios erdvės:
Pirmiausia reikia apibrėžti situaciją: jūs – civilis gyventojas, kuriam rūpi išlikti gyvam ir saugiai pasitraukti iš karo lauko. Jūs nesate pareigūnas, karys, rezervistas ar savanoris, kurie turi elgtis pagal iš anksto numatytą planą ir organizuotai. Kol kas jūs neturite specialių žinių ir įgūdžių, kaip kariauti. Jūsų tikslas – pasiekti saugią zoną ir ten priimti tolimesnius sprendimus.
Pirmas patarimas: Išsaugokite šaltą protą. Karas gali būti skirstomas į tris stadijas – lokalūs susirėmimai, karas visu frontu ir visiška šalies okupacija. Jūsų veiksmai turi priklausyti nuo situacijos. Pirmas ir svarbiausias patarimas – nepanikuokite ir nepraraskite sveikos nuovokos. Šūviai už lango dar nėra pasaulio pabaiga. Net jeigu jūsų laiptinėje įsikūrė sužeistųjų priėmimo punktas, o kaimyniniame bute įsitvirtino kulkosvaidininkai, tai dar nereiškia, jog turite bėgti, kur akys mato. Toks sprendimas jums gali kainuoti gyvybę. Įvertinkite, kas į ką šaudo ir kodėl.
Antras patarimas: Laikykitės toliau nuo karių. Jeigu jūsų būstas atsidūrė aktyvių karinių veiksmų zonoje – turite trauktis. Ypač, jei šalia jūsų įsitvirtino vienos ar kitos pusės kariai. Anksčiau ar vėliau jie įsivels į susišaudymą, o būdamas beginklis civilis jūs tapsite patrankų mėsa.
Trečias patarimas: Pasirūpinkite atsargomis. Didmiesčių problema – juose labai trūksta maisto. Jei kaime atsargų galima rasti daugiau, tai didžiuosiuose miestuose gauti maisto gali tapti didele problema praėjus pirmajai parai nuo karinių veiksmų pradžios.Pirkti maisto atsargas įmanoma tik iš anksto. Nuaidėjus pirmiesiems šūviams ir atsiradus realiai grėsmei žūti, parduotuvės užsidarys, maistą greitai išvogs ten dirbantis personalas arba vietiniai gyventojai. Maisto sandėlius, produktų bazes ar didesnius prekybos centrus perims kariškiai, kurie privalo užsitikrinti maisto atsargas siekiant vykdyti pasipriešinimą ir šalies gynybą.
Ketvirtas patarimas:Be vandens neišgyvensite. Vanduo – itin didelė problema. Dažnai vykstant aktyviems kariniams veiksmams jis tiesiog išjungiamas. Tai gali būti ir diversijos aktai, ir atsitiktinai pažeisti vandentiekio vamzdžiai. Nereikia panikuoti. Yra vietų, kuriose vanduo kaupiasi. Viena jų – tualeto bakelis. Imate tarą ir pildote ją vandeniu. Jo vienam žmogui pakaks savaitei. Vandens gali būti ir tirpstančiame šaldytuve. Be to, daugelis mūsų namuose laikome skysčių ir maisto atsargų. Prieš pasitraukdami iš būsto turite pasiimti tai, kas būtina.
Penktas patarimas: Nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį. Susidėkite atsargas į krepšius, kuriuos galėsite panešti. Jei aplinkui šaudo, į automobilį nesėskite – jis taps lengvu taikiniu ir nei viena kariaujanti pusė jums laisvai judėti neleis. Karo zonoje potencialus pavojaus šaltinis yra likviduojamas. Juo labiau, prasidėjus karui keliai bus apgriauti arba uždaryti. Būtinai susidėkite vieną mažesnę kuprinę, kurioje būtų maisto ir vandens. Jos niekada nenusiimkite. Kuprinė nešama tik ant nugaros. Ant pilvo neturi būti jokių daiktų. Nuaidėjus šūviams jūs turėsite kristi ant žemės. Jei nešuliai neleis jums priglusti prie žemės, tapsite lengvu taikiniu.
Šeštas patarimas: Aiškiai parodykite, kad esate civilis. Pasiimkite baltą antklodę ir apvyniokite ja kuprinę. Jokių kamufliažinių spalvų jūsų aprangoje, jokių specialių pirštinių, matomoje vietoje pakabintų medžioklinių peilių ar gertuvių. Jūs esate civilis ir turite tai iš karto parodyti. Karo lauke kas atrodo kaip karys, tas ir kariauja. Prieš šaudamas niekas jūsų tapatybės nesiaiškins.
Jei esate civilis ir tai aiškiai parodote, vargu ar jus kas nors skubės žudyti. Niekas nenori naudoti šovinių ir atskleisti savo pozicijos tik tam, kad sunaikintų civilį. Aišku, tai nereiškia, kad turit oria,i vaikščioti miesto gatvėmis aukštai iškėlęs galvą. Atsitiktinė kulka gali atlėkti bet kuriuo metu. Taip pat, pastarųjų karinių konfliktų patirtis rodo, kad kariuomenės buvo naudojamos masinėse civilių žudynėse, o kartais tai darė paprasčiausiai iš keršto ar grobiškų sumetimų.
Septintas patarimas: Prasidėjus karui jūsų nuosavybės neliko. Prasidėjus karui svarbu greitai pakeisti požiūrį. Jūsų nuosavybės nebėra. Jeigu į jūsų butą atėjo ginkluoti kariai ir ėmė kraustyti jūsų spintas, jūs ramiai einate pro duris. Puiku, jeigu išleis. Apie ginčus ir bandymą aiškinti, jog tai jūsų privati nuosavybė, kurią gina Konstitucija, galite pamiršti. Visų nervai įtempti, gausite kulką į kaktą. Jei sėdote į automobilį ir į jus nepaleido serijos šūvių, o tiesiog sustabdė, nenustebkite, kad jis bus paimtas karo reikmėms kartu su visa jame esančia manta. Aiškinimai, kad keliaujate su šeima, mažais vaikais nepadės. Skamba ciniškai, bet šeima tokiomis aplinkybėmis yra našta. Jei traukiatės su mažais vaikais, tik kareivių gera valia ir didžiulė sėkmė padės jums išgyventi. Jūs judėsite labai lėtai, o atsargos seks labai greitai. Šaltis, alkis, ligos vaikams bus daug pavojingesnės nei jums.
Grįžkime prie nuosavybės. Čia galima prisiminti, kodėl dėjomės mažą kuprinę. Viskas, kas jums turi rūpėti – vanduo, maistas ir šilti rūbai, jei lauke šalta. Aišku, atsargas neštis vykstant karo veiksmams nebus paprasta. Gelbės tai, kad jūs būsite ne vienas, nes bėgti bandys daugelis.
Jei jus sustabdė karys ar ginkluotas plėšikas ir liepė atiduoti nešulius, taip ir padarykite. Jeigu kuprinės nepastebės – jums pasisekė. Jei pastebės, parodykite, jog joje maža dalis to paties turto, kurį atiduodate. Paprašykite, kad kuprinę paliktų, nes kitaip jūs mirsite iš troškulio. Psichologiškai pasiėmus didelį daiktą, smulkų palikti yra lengviau. Be to, kariai taip pat turi lengvai judėti, niekas sunkiais nešuliais apsikrauti nenorės. Greičiausia, bus paimti tik vertingiausi daiktai.
Aštuntas patarimas: Pamirškite smalsumą. Jūs turite tikslą ištrūkti iš miesto. Jokių nukrypimų nuo kurso, kad pasižiūrėtumėte, kas vyksta. Mūšių miestuose metu abi kariaujančios grupės plačiai naudoja diversantų grupes. Bet kuris žvalgas, kurį sutiksite, jus 100 proc. nužudys, jei tik turės tokią galimybę. Apie tai rašoma visuose karo mokyklų vadovėliuose. Nuo to, ar paliks gyvą liudininką, nesvarbu, ar jis civilis, moteris, vaikas, priklauso visos kovotojų grupės likimas, o gal ir mūšio baigtis.
Jei susitikote su kariškiais, kurie stengiasi neišduoti savo pozicijų, nepasiduokite jų šypsenoms ir kvietimams prieiti arčiau. Viskas pasikeis, kai tik jūs tapsite pasiekiamu taikiniu. Tiesiog bėkite. Kitos išeities nėra.
Devintas patarimas: Eikite tik dieną. Vykstant karo veiksmams su nešuliais per parą nueiti 10–15 kilometrų yra normalu. Nesitikėkite ištrūkti greitai. Venkite judėti tamsoje. Jūs turite būti gerai matomas. Naktį civilį nuo kario atskirti labai sunku, todėl tikimybė sulaukti kulkos išauga kelis kartus. Pasirinkite tinkamą vietą nakvoti. Nedekite ugnies. Pamirškite cigaretes – jų kvapas ir liepsna lengvai patrauks nereikalingą dėmesį.
Dešimtas patarimas: Neikite bet kur – ieškokite kontrolės punkto. Šiuolaikiniai miestai dažnai supami žiedinių kelių. Tai leidžia miestą apsupti labai greitai. Retai prasidėjus karo veiksmams vykdoma visiška miesto blokada. Dažniausiai bėgantys civiliai išleidžiami pro tam skirtus punktus. Būtent jų ir ieškokite. Neikite bet kur. Pakelkite rankas į viršų. Rodykite, jog jokios grėsmės nekeliate. Kariams duotas nurodymas saugoti pozicijas, todėl jie šaus be perspėjimo. Kontroliniuose punktuose kariai elgiasi kitaip. Jie tam ir pastatyti, kad iš apsupties civiliai galėtų išeiti. Nenustebkite, jei punkte iš jūsų bus atimta viskas, ką nešatės vertingo. Jūs – priešiškos valstybės gyventojas. Kariams jūsų mantos tampytis nebereiks, todėl jie gali paimti viską ir ramiai tai sandėliuoti.
Jums svarbiausia pasitraukti iš karo veiksmų zonos. Apsuptį palikti be jokių asmeninių daiktų yra normalu. Net jei manote, kad papuošalus paslėpėte labai gerai, patikėkite, būtent ten kariai ieškos pirmiausia.
Ištrūkę iš karo zonos aiškiai mintimis nusibrėžkite tolimesnį maršrutą. Galbūt pasiekiamu atstumu yra jūsų sodas, kur turite maisto ir šiltų rūbų. Galbūt žinote artimiausią turistų kempingą, kur galima gauti geriamo vandens. Eiti žinomu maršrutu bus patogiau ir saugiau. Stenkitės nepasiklysti.
Atgavę jėgas turėsite priimti sprendimą. Jei norite toliau trauktis – jūsų galutinis tikslas turi būti artimiausios draugiškos valstybės siena. Jei jūsų valstybė apsupta priešų, be dokumentų ir pinigų trauktis į užsienį bus beveik neįmanoma. Turėsite likti šalyje ir jungtis prie pasipriešinimo judėjimo: būti pasiuntiniais, maisto tiekėjais,o gal ir tiesiogiai su ginklu ginti savo šalį arba tiesiog stengtis išgyventi ten, kur karo veiksmai nėra tokie aktyvūs.
Vienuoliktas patarimas: KOVOKITE, nes tai Jūsų pareiga ! Tačiau nesugalvokite pradėti kariauti vienas – jūsų kova truks labai trumpai. Ieškokite kovinių dalinių, prie kurių galėtumėte jungtis. Galbūt kai kur šalyje vis dar veiks mobilizavimo centrai. Neskubėdami juos susiraskite. Profesionalūs kariai jums suteiks trumpą kario pradžiamokslį, jeigu turės atliekamų, duos ginklą ir pasakys ką toliau daryti. Rimtiems mokymams laiko greičiausiai nebus, bet laikui bėgant jūsų „laipsnis“ ir įgūdžiai kils, o pasitikėjimas jumis didės.
Nepamirškite, kad pagal LT konstitucijos 139 str. kiekvieno piliečio pareiga yra gintis, todėl PRISIJUNGIMAS prie kovojančių būtų garbė ir pareiga tėvynei, o ne maišymas kariuomenei. Nepamirškite, kad kovojimas yra ne tik šaudymas ir sprogdinimas, bet ir informacijos rinkimas, apdorojimas ir skleidimas. Nebūkite nuošalyje ir ,,painstruktuokite” savo draugus, ypač tuos kuriais pasitikite, pateikite istorinių pavyzdžių, jie ypatingai užmirštami agresijos, konflikto metu ir svarbiausia nebijokite. Imkitės iniciatyvos – patys organizuokite ginkluoto pasipriešinimo komandas, agituokite žmones likti ir kovoti, o jų žinias ir turtą, kuris lieka mūšio zonoje panaudokite pasipriešinimui.
Taip pat verta pamastyti ir apie vaistus. Kad ir analgino ar paracetamolio nuo skausmo ir peršalimo. Ir tais kuriuos reikia naudoti pastoviai, kad ir tiems kas serga cukralige reikia nuolat insulino. Bintas ir pleistras irgi gerai. Mainų objektu gali tapti ir auksas. Visais laikais auksas buvo valiuta. Blogiausiu atveju galima praryti, kad ir mažą žiedą ar vėrinį kurio neatims. Taip pat svarbu patogi avalynė ir švarios kojos. Nutrintom pūslėtom kojom nei pabėgsi nei paeisi toli.
Patarimas kariams: visi numanome, jog priešo pajėgų (PP) žvalgyba dar taikos metu nuolat renka informaciją apie mūsų karių šeimas ir jų buvimo vietas. Palikti šeimą nuolatinėje gyvenamoje gali būti rizikinga ir suteikti PP galimybę morališkai veikti karių norą kovoti bei priešintis. Prasidėjus kariniam konfliktui profesinės tarnybos kariams ir kariams savanoriams patartina šeimas evakuoti į kaimynines draugiškas šalis, kuriose nevyksta konfliktas. Pagrindinis tikslas – išlaikyti aukštą moralę kovoti. Žinojimas, jog šeimos nariai saugūs, suteikia veiksmų laisvę.
Pagalvokite apie gimines, kurie gali pasirūpinti šeimomis (gal persivilkę eiliniai kariai galėtų palydėti, nunešti daiktus iki saugių vietų?), kad galintys vadovauti vyrai liktų, o ne atsidurtų pabėgėlių stovykloje šalia draugiškos šalies sienos. Atsižvelgiant į tai, kiekvieno kario pareiga yra dar taikos metu ruošti savo šeimą galimiems blogiems scenarijams, kad sutuoktinis ir vaikai nepalūžtų , o gelbėtųsi pagal iš anksto aptartą planą.
Pradiniame pasipriešinimo etape PP pajėgų taikiniu gali tapti vyresniųjų karininkų šeimos. Konfliktui tęsiantis ir vykstant pasipriešinimui, ir eilinis skyriaus vadas gali tapti aukštos vertės taikiniu, be abejonės ir per jo šeimos narius gali būti daroma įtaka. Todėl, dar taikos metu visi kariai turi būti labai detaliai prainstruktavę savo šeimos narius, kokių veiksmų jie turi imtis ir kur judėti prasidėjus konfliktui.
2.Aprangos kodas konflikto metu, atpažinimo ženklai.
Prasidėjus konfliktui, pagrindinis pasipriešinimo tikslas – parodyti tarptautinei bendruomenei apie pasipriešinimo vykdymą ir sulaukti jų pripažinimo. Sulaukti NATO pajėgų pastiprinimo galime tikėtis tik jeigu patys parodysime, jog giname savo tėvynę. Pradiniame etape kovą pradėti siūloma su uniformomis – rodo priklausomybę kariniam vienetui ir šaliai. Visus padarytus PP nuostolius fiksuoti ir išnaudoti INFOOPS kampanijai siekiant CNN efekto. Vykdant tolimesnius veiksmus, užtikrinant maskuotę, galima pasvarstyti galimybę naudotis civiliais rūbais. Tačiau čia yra vaikščiojimas peilio ašmenimis, nes vilkint civilius rūbus vietos civiliams gyentojams būtų labai sunku suprasti, kas yra Lietuvos kariuomenės atstovas, o kas paprasčiausias plėšikas ar koloborantas vaikštantis su ginklu. Laikantis tarptautinės karo teisės, kombatantai turi turėti skiriamuosius ženklus, kurie rodo priklausomybę tam tikram vienetui, visuose vadovėliuose apie partizaninį karą, yra siūlomas pasipriešinimo dalyvių raištis. Siekiant išvengti civilių gyventojų aukų, kurios gali atsirasti dėl PP aktyvių veiksmų tapatinant civilius gyventojus su kovotojais, aprangos kodo pasirinkimas turi būti racionaliai įvertinamas atsižvelgiant į konflikto eigą. Taip pat būtina įvertinti ir aplinkybę, kad atėjusios NATO pajėgos turės atpažinti kariuomenės vienetus kovojančius prieš PP. Kita vertus, sąjungininkams perdavus signalą, kad mūsų kariai nevilki unifomų, PP būtų gan paprasta atskirti.
3. Karinės technikos panaudojimo galimybės konflikto metu.
Konflikto metu turimos karinės transporto priemonės tampa efektyviu taikiniu PP dėl savo išskirtinumo. Turimos transporto priemonės tik pritrauks PP dėmesį, todėl jų siūloma išvis nenaudoti. Naudojant „Spiečiaus“ taktiką, kur pagrindinis kovinis elementas galėtų būti skyrius plius (12 karių), kurie veiks mažomis grupėmis, siekiant išsaugoti maskuotę ir manevringumą, kuo puikiausiai tiks civilinės transporto priemonės, kurios pritrauks mažiau PP dėmesio ir užtikrins mobilumą. Todėl, jeigu turite savo nuosavą lengvajį automobilį, jį kuo puikiausiai galite panaudoti kovai, o karui pasibaigus, nusipirksite naują ir dar gražesnį.
Vykdant mūšį mieste, skyriaus vienetas savo atsakomybės rajone gali judėti ir pėsčiomis dėl riboto rajono dydžio. Motociklai ir kitos mobilios transporto priemonės gali būti išnaudojamos efektyviam ir greitam atsitraukimui, tačiau dėl didelio triukšmingumo gali pritraukti dėmesį ir neužtikrina maskuotės.
4. Ginkluotės panaudojimo galimybės mūšio mieste sąlygomis.
Mūšio mieste sąlygomis mūsų pajėgų turima ginkluotė gali būti efektyviai išnaudojama. PP neturės galimybės efektyviai išnaudoti efektyviai toliašaudžius ginklus dėl nedidelių atstumų ir kliūčių, todėl sąlygos visiems bus labai panašios.
Padangos ir kitos degios medžiagos gali būti išnaudojamos maskuotės užtikrinimui ir PP stebėjimui iš oro trikdymui. Nereikia pamiršti įvairių barikadų iš sunkiasvorių transporto priemonių, kurios sulaikys PP judėjimą, o jums duos laiko pasiruošti.
Svarbu paminėti, kad mūšio mieste sąlygomis yra netikslinga įsirenginėti atramos punktų, nes tai atima daug laiko, o vieno tikslaus artilerinio šūvio metu visas įtvirtinimas yra išsprogdinamas, tad išsigelbėti šansų praktiškai nelieka. Visa mūšio filosofija turi būti paremta, kad mes turime atsirasti iš niekur, įvykdyti žaibišką antpuolį ir kaip galima greičiau atsitraukti.
Efektyviausios ugnies priemonės mūšio mieste sąlygomis yra lengvieji granatsvaidžiai, kulkosvaidžiai, snaiperiniai šautuvai, improvizuoti užtaisai. Šios priemonės gali būti panaudojamos PP kolonos ar transporto priemonių užblokavimui, bei personalo naikinimui.
5. Pasipriešinimo organizavimo pradžia. Ginklų ir šaudmenų paskirstymas
Įprastinio lygio metu ginklai ir šaudmenys yra laikomi centralizuotai, užtikrinant jų apsaugą ir kaupimą standartinėse dalinio ginklinėse. Konflikto metu tai gali tapti lemiamu tašku PP užėmus ar okupavus centralizuotus sandėlius. Draugiškos pajėgos gali būti atkirstos nuo prieigos prie ginklų ir efektyvaus pasipriešinimo galimybės.
Viena iš galimybių kaip išvengti ginkluotės ir šaudmenų paskirstymo rizikos pirminėje fazėje – esant gresmės indikatoriams palaipsniui decentralizuoti ginklų ir šaudmenų paskirstymą tarp padalinio vienetų. Kuo aukštesnis grėsmės lygis – tuo ginklai labiau decentralizuojami. Jei grėsmės lygis yra aukštas ir PP okupacija tampa akivaizdi – ginklus rekomenduojama evakuoti iš karinių teritorijų į iš anskto numatytas ginklų ir šaudmenų slėptuves vieneto atsakomybės rajone.
Siekiant efektyvaus ir greito reagavimo į iškylančias grėsmes, taikos metu būtinos treniruotės įtraukiant ginklų ir šaudmenų greitą evakuaciją, paskirstymą ir jų decentralizavimą.
Vykstant mūšiui mieste, svarbus ir maskuotę užtikrinantis judėjimas gali būti vykdomas požeminėmis miesto komunikacijomis. Požeminių komunikacijų planai gali būti saugomi miesto savivaldybėse. Taip pat galima pasitelkti civilines organizacijas, kurios tyrinėjimo tikslais domisi požeminėmis miesto komunikacijomis ir gali būti pasitelkti kaip informacijos šaltiniai arba netgi vedliais konflikto metu. Žinoma viską detaliai reikia išstudijuoti per mokymus dar taikos metu ir pasidaryti treniruotes.
Rinktinių S5 skyriai pildo ir atnaujima civilinės aplinkos vertinimo studijas, kuriose galėtų būti įtraukiamos papildomos duomenų bazės ir civilinės organizacijos, kurios gali būti pasitelkiamos kaip ekspertai konflikto metu.
6. Spiečiaus taktika: sudėtis, koordinavimas.
Siūlomas optimalus vieneto dydis taikant spiečiaus taktiką – 12 karių. Skaičius dvylika yra transformuojamas į ketvertus, trejetus, dvejetus ar šešetus. Yra lankstus ir mobilus mūšio mieste sąlygomis. Jei skyrius, susidedantis iš dvylikos žmonių dalinamas į tris kovos grupes, būtina atsižvelgti, jog komanda turi turėti pakankamai ugnies galios , sugebantis savarankiškai išsilaikyti bei nebūtų indikuojamas kaip aukštos vetrės taikiniu PP.
Siekiant sunaikinimo efekto, į vieną PP transporto priemonę būtini trys taiklūs šūviai iš prieštankinės ginkluotės. Atsižvelgiant į šį faktorių, sudaromos ir spiečiaus komandos, kurios turėtų būti efektyvios naikinant tiek tranpsrto priemones, tiek gyvąją jėgą.
Užtikrinant kovinių komandų ryšio palaikymą, galima pasitelkti socialinius tinklus, kurie, tikėtina, pirmosiose konflikto fazėse bus funkcionalūs. Viena iš alternatyvių ryšio priemonių gali būti komerciniai ryšio tiekėjai. Socialiniai tinklai suteikia galimybę greitai ir efektyviai dalintis informacija ir vykdyti vienetų koordinaciją.
Atkirtus interneto prieigas, galima pasitelkti šviesolaidinius tinklus, kurie turi prieigas įvairiose miesto vietose.
Kariniai pajėgumai, kurie nebus įtraukiami į tiesioginius konflikto veiksmus, gali būti panaudojami kaip civilinio pasipriešinimo dalyvių parengimui.
Veikiant vadovaujantis spiečiaus taktika, taip pat būtina numatyti ir rezervo pajėgas, kurios gali būti pasitelkiamos lemiamuose taškuose arba PP prasilaužimo vietose.
7. Tikėtinas PP dydis, taktika.
Viešai publikuojamos laidos, tokios kaip „Služu Rosiji“ apie PP pasirengimą, ginkluotę, persidislokavimą, „kvepia“ prapoganda ir savęs viešinimu parodant galią ir šiuolaikinės kariuomenės tendencijų atitikimą. Realūs faktai leidžia konstatuoti PP nepasirengimą šiuolaikiniams mūšiams ir vis dar išlikusia sovietine dvasia. Tačiau susipažįstant su PP ginkluote ir technika įvairių laidų peržiūra yra rekomenduojama.
Šiuo metu PP taip įgyvendina tikslinio vadovavimo koncepsiją ir ruošia savo pajėgas jos įgyvendinimui. Detalus tikslinio vadovavimo įgyvendinimas ir PP visų lygių karių ir vadų pasirengimas yra detalizuojamas knygoje „Fight in hell“, parengta vokiečių autorių.
Vertinant PP pajėgumus, reikai atsižvelgti į šiuo metu naudojamus PGD ginklus (precise guided missiles), atakos sraigtasparnius, bepiločius atakos ir žvalgybinius lėktuvus.
Tikėtina, kad PP brigados bus suformuotos kaip kovinės grupės su aviacijos ir spec pajėgų parama. Pagrindiniai jų puolimo principai - tempas ir ugnies koncentracija.
PP moralė: profesinės karo tarnybos kariai šiuo metu yra aukštos moralės, atsižvelgiant į jų apmokėjimo sąlygas ir profesionalesnį pasirengimą lyginant su sovietinių laikų karių parengimu.
Prieš pradedant PP pajėgų invaziją, aktyvia vykdoma INFOOPS kampanija, kuriai pasitelkiami vietiniai rusakalbiai gyventojai ir viešosios erdvės priemonės. Nekinetiniai pajėgumai siekia pateisinimo ir legitimumo įvedamoms kinetinėms pajėgoms, kurios taps efektyvia priemone ginant rusakalbių gyventojų teises.
Kovos principai prieš galimas PP mūsų operacijos rajone gali būti identifikuojami analizuojant Sirijos konfliktą, kuriame susiduria didelės kovinės galios pajėgos prieš silpnas ir mobilias kovojančias grupuotes (nuorodos Youtube, Kawkazcenter).
8. Slėptuvių įrengimo principai.
Būtiniausios priemonės slėptuvėse – šaudmenys, ginklai, maistas ir medikamentai, gryni pinigai (valiuta). Prieš konflikto pradžią būtina nustatyti civilinio sektoriaus rekvizavimo priemonių sąrašus ir galimas įmones – ginklų parduotuvės, vaistinės, prekybos centrai, medžiotojų būreliai, įmonės, kurios naudoja sprogmenis (pvz. Detona, Pakruojo rajonas).
Tikslinga taip pat sukaupti ir sprogmenų atsargas, kurios bus efektyviai panaudojamos PP trikdymui ir transporto priemonių efektyviam naikinimui bei neutralizavimui. Trašų sandėliai bei stambūs ūkininkai, veikiantys operacijos rajone, taip pat tampa svarbiu objektu pasitelkiant jų ūkinės veiklos techniką ir atsargas.
Slėptuvės turėtų būti įrengiamos kovinės grupės dydžio vienetui (skyrius), siekiant nedidelio atsargų praradimo demaskavimo atveju. Kuo daugiau slėptuvių bus įrengta, tuo didesnė tikimybė mūsų pajėgoms pasinaudoti atsargomis konflikto metu.
Kiekvienas vienetas, jau išlanksto turi būti numatęs karius, kurie pačioje konflikto pradžioje bus atsakingi už slėptuvių įrengimą.
9. Nelaukite jokių įsakymų, nes jų paprasčiausiai galite nesulaukti.
Jeigu žinote, kas, kada, kur, kodėl, okaip padarysite „karą“ - sugalvokite patys ! Kuo bus daugiau skirtingų sprendimų, tuo mes būsime įvairesni, o tuo pačiu ir nenuspėjami. Svarbiausias dalykas tapti intendantu, transporto techniku ir skyriaus/būrio/kuopos vadu vienu metu, kadangi visko reikės – šovinių, maisto, mašinų ir SPRENDIMŲ ČIA IR DABAR, geriau spontaniškų, neišdiskutuotų, bet laiku (Krymas 02 27/28 parodė, kad galvojimas/laukimas įsakymo/nurodymo ilgiau nei 1-2 val veda į patinę situaciją, o tada belieka tik atsisėdus ant suoliuko verkti).
Veiksmų koordinacijai naudokite šiuolaikines technologijas (FB, TEO, RAIN) arba grįžkite prie senų patikimų (pasiuntinys), sužinoję, kad PP kirto sieną ar kitu būdu jau veikia mūsų teritorijoje, taip pat VLN, KNS, KLP savivaldybės jau su mėlyna ir balta vėliava (vietoj mūsiškės) PRISIIMKITE ATSAKOMYBĘ IR IMKITĖS VEIKSMŲ ASMENIŠKAI IR NEDELSIANT. PRIEŠĄ REIKIA NUGALĖTI.