FaceBook  Twitter

Gerbiami vilkai,

jei savo tarnybos draugų ar visuomenės atstovų tarpe turite draugų kurie verti būtų gauti šį garbingą apdovanojimą, rašykite ir siūlykite komisijai.

 karzygys

Lietuvos kariuomenės dienos proga, kuri minima lapkričio 23 d., organizuojamas konkursas „Lietuvos karžygys“, skirtas kilniems gyvenimo poelgiams pažymėti.

Konkurse dalyvauti ir kilnių istorijų aprašymus iki spalio 15 d. teikti kviečiami krašto apsaugos sistemos kariai ir darbuotojai, visuomeninės organizacijos, mokslo, kultūros, savivaldos ir kitos įstaigos, dalyvaujančios bendruose kariuomenės ir visuomenės projektuose, pavieniai civiliai asmenys.

Komisija kandidatų atsiųstų istorijų aprašymus vertins remdamasi tokiais kriterijais, kaip nesavanaudiškumas, valia, atsidavimas ir ryžtingumas tam tikru gyvenimo, tarnybos ar darbo momentu, kai reikia priimti greitą ir pasiaukojantį sprendimą.

Konkurso nugalėtojas lapkričio 21 d. bus apdovanotas bronzine statulėle „Lietuvos karžygys“ renginyje Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. Iš bronzos išlietą 30 cm aukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlę sukūrė skulptorius Romas Kvintas, atsižvelgdamas į istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus.

Konkursas Lietuvos kariuomenės vado iniciatyva pradėtas organizuoti 2008 m., juo siekiama prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo, įvertinti kilniai pasielgusiuosius ir skatinti, kad tokių poelgių būtų kuo daugiau.

Konkurso organizatoriai prašo teikimus siųsti iki šių metų spalio 15 dienos el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , faksu (8 5) 278 5032 ar paštu adresu: LK Karinių viešųjų ryšių skyrius, Šv. Ignoto g. 8/Totorių g. 29, LT-01120 Vilnius. Telefonas pasiteirauti – (85) 278 5055.

 

KONKURSO „LIETUVOS KARŽYGYS“ NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Konkurso „Lietuvos karžygys“ nuostatai (toliau – nuostatai) nustato kiekvienais metais rengiamo tradicinio konkurso kilniems gyvenimo poelgiams pažymėti, kurio iniciatorius yra Lietuvos kariuomenės vadas, organizavimo ir apdovanojimų įteikimo tvarką.

2. Konkurso tikslas – įvertinti ir skatinti kilnius gyvenimo poelgius (toliau – poelgis), viešinti juos KAS, prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo, informuoti apie tai visuomenę, gerinti Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) įvaizdį visuomenėje.

3. Konkurse gali dalyvauti KAS institucijų ir jų padalinių kariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, taip pat jų šeimų nariai ar kiti asmenys, prisidedantys prie šalies gynybos stiprinimo (toliau – kandidatai), kurie savo poelgiais rodo deramą pavyzdį visuomenei.

II. KANDIDATŲ PATEIKIMAS

4. Konkursui pateikiamas oficialus siūlymas (toliau – teikimas), kuriame trumpai aprašomas kilnus kandidato (ar grupės kandidatų) poelgis ir trumpa kandidato (ar kandidatų) biografija. Kiekviename teikime nurodomas kandidato (ar grupės kandidatų) vardas, pavardė, kilnaus poelgio data, aplinkybės (paaiškinant, kodėl šis poelgis nusipelnė išskirtinio dėmesio), nuotraukos (jeigu yra), teikiamo kandidato (ar kandidatų) kontaktiniai duomenys. Teikimo apimtis – ne daugiau kaip vienas A4 formato lapas.

5. KAS institucijų ir jų padalinių vadovų įgalioti asmenys, nurodydami savo pareigas ir savo kontaktinius duomenis, taip pat civilinių institucijų (savivaldybių, visuomeninių organizacijų, švietimo, kultūros ar kt. įstaigų) atstovai, teikimus siunčia LK Karinių viešųjų ryšių skyriui (toliau – KVRS). Teikimai turi būti atsiųsti ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 15 dienos el. paštu (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ), faksu (Nr. 25 032 arba (8 5) 278 5032) ar paštu adresu: LK Karinių viešųjų ryšių skyrius, Šv. Ignoto g. 8/Totorių g. 29, LT-01120 Vilnius.

III. VERTINIMAS

6. Pagrindiniai vertinimo kriterijai:

6.1. nesavanaudiškumas. Tai poelgis žmogaus (ar žmonių grupės), kai suteikiama nauda kitam žmogui (ar žmonėms) nesiekiant ir negaunant jokios naudos sau. Tai situacija, kuri atskleidžia pasiaukojimą ir nesavanaudišką atsidavimą padedant kitiems;

6.2. valios išraiška, liudijanti išskirtinį atsidavimą, pasiaukojimą siekiant kilnaus ir tauraus tikslo (užfiksuoti iškilūs įvykiai kasdienio gyvenimo situacijoje, tarnybos, darbo ar pratybų metu);

6.3. ryžtingumas tam tikru gyvenimo, tarnybos ar darbo momentu, kai reikia priimti greitą, pasiaukojamą ir adekvatų sprendimą.

7. KVRS preliminariai vertina pateiktus teikimus atsižvelgdamas į tai, kad kandidatai, kurie yra KAS institucijų ir jų padalinių kariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, negali turėti galiojančių drausminių (tarnybinių) nuobaudų, užtikrina, kad apie jų dalyvavimą konkurse (išskyrus šeimų narius ir kitus asmenis, prisidedančius prie šalies gynybos stiprinimo) yra informuoti tiesioginiai kandidatų vadovai, įsitikina, kad kandidatas neprieštarauja jo kandidatūros pateikimui.

8. KVRS atrenka penkis labiausiai šiuose nuostatuose nustatytus reikalavimus atitinkančius teikimus ir iki einamųjų metų spalio 20 d. perduoda konkurso vertinimo komisijai (toliau – komisija).

9. Komisijos sudėtį patvirtina Lietuvos kariuomenės vadas. Komisiją sudaro 7 nariai ir pirmininkas. Komisijai pirmininkauja Lietuvos kariuomenės vadas. Komisijos nariai, iškilus abejonių dėl kandidato asmeninių savybių, poelgio aprašymo laiko, aplinkybių autentiškumo ir kt., turi teisę gauti papildomos informacijos iš teikimą pateikusio asmens, kandidato ar KAS institucijų ir jų padalinių.

10. Kiekvienas komisijos narys balsuodamas (skirdamas balus nuo 1 iki 5) įvertina komisijai pateiktus teikimus.

11. Komisijos sprendimu statulėlė gali būti skiriama ir asmenų grupei.

12. Konkurso laimėtoju tampa daugiausia balų surinkęs asmuo (ar asmenų grupė). Jei keli nominantai surenka po tiek pat balų, lemia komisijos pirmininko balsas. Visi balsavimo duomenys protokoluojami ir pateikiami KVRS.

                      13. Nominantai skelbiami ir apdovanojimai įteikiami Lietuvos kariuomenės dienai skirtų šventinių renginių metu.

IV. APDOVANOJIMAI IR JŲ ĮTEIKIMAS

14. Apdovanojimai:

14.1. viena bronzinė statulėlė „Lietuvos karžygys“ ir atminimo raštas, patvirtinantis Lietuvos kariuomenės vado apdovanojimą;

14.2. keturios atminimo dovanos daugiausia balų surinkusiems kandidatams.

15. Už statulėlės „Lietuvos karžygys“ įsigijimą, atminimo rašto parengimą ir atminimo dovanų įsigijimą atsakinga Lietuvos kariuomenės kanceliarija.

16. Visi penki nominantai kviečiami į apdovanojimų ceremoniją.

17. Apdovanojimus įteikia Lietuvos kariuomenės vadas arba jo įgaliotas asmuo.

 

 

You have no rights to post comments