FaceBook  Twitter

Gerbiami kolegos, Vilkai

Kaip visi puikiai žinote prieš metus laiko Artūras Katilius parengė ir išleido knygą apie Mokomąjį junginį. Tai buvo laikotarpis kuris apėmė 1990-1991 metus.

Dabar pradėtas rengti antrasis projektas, arba tiksliau knygos tęsinys, kuris apims Lietuvos kariuomenės tai yra Geležinio Vilko brigados kūrimo laikotarpį nuo 1992 metų iki 1993 metų.

      Brangūs bičiuliai, nepakanka, kad jūs buvote ir kūrėte Geležinio Vilko brigadą, labai svarbu, kad jūs dabar pasidalintumėte savo prisiminimais, nuotraukomis. Visą šią informaciją (aišku po redakcijos) patalpintume į naujai rengiamą knygą apie Geležinio Vilko brigados įkūrimą ir pirmuosius jos gyvavimo metus.

Mes nuoširdžiai tikime, kad tai bus įdomus leidinys kuriame rasime ne tik istorinius faktus, tačiau karių (o ypač pirmojo šaukimo karių) prisiminimus, nuotykius, tarnybos sunkumus ir galbūt ne tik.

Kviečiame visus kūrusius Vilkų batalionus Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Rūdininkuose (Rukloje), Alytuje, Vilniuje atsiliepti, susisiekti su mumis ir prisidėti prie istorijos įamžinimo.

 

 

Lietuvos karių 1991–1993 m. atsiminimai (memuarai)

 

(Rekomenduojami metodiniai nurodymai)

                      Atsiminimai – tai asmenine patirtimi ar stebėjimais paremta istorija. Įvykius ir jų atpasakojimą skiria laikas (tuo skiriasi nuo dienoraščio), pasakojama ne tik apie save (skirtingai nuo biografijos). Atsiminimų autoriai dažniausiai būna istorinės reikšmės įvykių liudininkai, jie turi siekti tuos įvykius perteikti tikroviškai, objektyviai. Čia gali būti arba net būtini asmeniniai vertinimai. Negalima remtis kažkur girdėtais pasakojimais, gandais ir pan. Atsiminimai suteikia oficialiuose dokumentuose neužfiksuotų žinių, tačiau būtų gerai, kad jas patvirtintų archyviniai dokumentai ar bent  keletas to meto įvykių liudininkų – tai įrodytų įvykių autentiškumą.

Atsiminimuose privalo būti:

1.      Autoriaus vardas, pavardė (slapyvardis), to meto karinis laipsnis ir pareigos arba tik pareigos, jeigu karinio laipsnio nebuvo, tuo metu darytos asmeninės ir kitos nuotraukos, nurodytos jų datos ir, esant galimybei, jų autoriai.

2.      Taip pat būtina parašymo data (pvz., 2012 m.), vieta (pvz., Vilnius, Šakiai ir pan.), dabartinė autoriaus nuotrauka, esamas karinio laipsnio statusas (einantis pareigas, atsargos ar dimisijos karys) ar civilinės pareigos.

3.      Gauti valstybiniai apdovanojimai.

4. Įvykių vieta, data, kuo tikslesnis jų aprašymas ir laikas. Skaitytojams būtų įdomu sužinoti apie to meto reikšmingus, dramatiškus bei nežinomus įvykius (santykiai su sovietine kariuomene iki Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 1993 m.) kolaborantų, „penktosios kolonos“ veikla Lietuvoje.

5. Aptariamuoju laikotarpiu atsiminimuose turėtų atspindėti Lietuvos kariuomenės kūrimosi (batalionų ir kitų karinių struktūrų) raida iki Lauko kariuomenės į moto desantinės brigados reorganizavimo į Motorizuotą pėstininkų brigadą (1994 04 28).

6. Rašoma pirmu asmeniu. Vengti rašiniuose straipsnelių ar skyrelių numeracijos, rašyti laisva forma

7. YPAČ SVARBU: GAL KAS TURI VERTINGOS MEDŽIAGOS (DOKUMENTAI, SCHEMOS JŲ PAAIŠKINIMAI)

GALI PARAŠYTI: APIE BRIGADOS KARINĘ TECHNIKĄ, GINKLUOTĘ IR EKIPUOTĘ (NĖRA DUOMENŲ APIE BRIGADOS MINOSVAIDŽIUS, PIRMUOSIUS ARTILERIJOS PABŪKLUS 1992-1994 M.), BRIGADOS KARIŲ UNIFORMOS ŽENKLAI, SIMBOLIKA, DALINIŲ TRADICIJOS.

8. Vengti bet kokių kitų asmenų (kolegų) užgauliojimo, įžeidinėjimo, griežtai laikytis etikos reikalavimų bei moralinių principų.

You have no rights to post comments